0 Á B C D É F G H J K L M N P R S T V W Z
Na No

NAGY ÁRPÁD, dr.

Nagy Árpád, dr. Fiatalon az első világháborúban az orosz frontra került, 1914-ben fogságba esett. Hazatérve folytatta tanulmányait. 1921 elején orvossá avatták a fővárosban. Két évig működött a budapesti elsőszámú női klinikán, majd a Szent István Kórház sebészeti osztályán. 1923-ban lett Göllén körorvos, majd a nagyatádi járás tisztiorvosa és a Tüdőbeteg-gondozó Bővebben...…
telt el a közzététel óta

NAGYATÁDI SZABÓ ISTVÁN

Nagyatádi Szabó István (1863-1924) politikus, miniszter, délsomogyi kisközségben, Erdőcsokonyán született. Tanítójának, Szalóki Dánielnek volt a legnagyobb szerepe abban, hogy tanítványából politikus lett. Szülőfalujában tűzoltóparancsnok, községi pénztáros és bíró volt. 1904-ben beválasztották Somogy megye Törvényhatósági Bizottságába. 1908 januárjában szervezték meg a Kisgazdák Egyesületét, augusztusban a nagyatádi kerület képviselőjévé választották. Megkapta a Bővebben...…
telt el a közzététel óta

NAMÉNYI MIKLÓS, dr.

Naményi Miklós, dr. (1901-1980) főorvos, Szomolányban született Pozsony mellett. Elemi iskoláit Namesztó községben végezte. 1911-ben Nagyatádra került a család. 1919-ben Pécsett érettségizett, majd ez évben beiratkozott a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem orvosi karára. Diplomával 1925-ben Nagyatádra került, OTI és OTBA állást sikerült kapnia. 1928-ban választották meg községi orvosnak és a Bővebben...…
telt el a közzététel óta

NOSZLOPY GÁSPÁR, dr.

Noszlopy Gáspár, dr. (1857-1924) ügyvéd, a Független Párt elnöke. Apja Noszlopy Titusz (szül. 1828) a szabadságharc mártírjának, Noszlopy Gáspárnak öccse. Özvegy édesanyjukkal (Noszlopy Tituszné Iklódi Szabó Teréz) költöztek Atádra az újvárfalvai családi kúriából. Felesége: Salczmann Zsófia helybeli polgárlány. Lakásuk a későbbi főszolgabíróság épülete (most ÁFÉSZ iroda). Dr. Noszlopy Gáspár politikai Bővebben...…
telt el a közzététel óta

NOSZLOPY OTTÓ

Noszlopy Ottó (1898-1966) hivatalnok, Noszlopy Gáspár, dr. fia. Színművésznek készült, a színi akadémiára járt. Apja halála megakadályozta pályaválasztását. Özvegy édesanyjának eltartásáról kellett gondoskodnia. A fonalgyárban dolgozott, mint könyvelő, de mellette amatőr színjátszást szervezett, ő volt a bonviván. Alkata, tehetsége, remek baritonja feljogosította a szereplésre. Évtizedeken keresztül szervezett és szerepelt, tanította Bővebben...…
telt el a közzététel óta